Schiller Park
ОСНОВНИМИ ЗАВДАННЯМИ БУЛО СТВОРЕННЯ НОВИХ ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ЗОН ТА ЇХ ІНТЕГРАЦІЯ В ІСНУЮЧИЙ РЕЛЬ’ЄФ, А ТАКОЖ СТВОРЕННЯ ЦІЛІСНОЇ СТРУКТУРИ ІЗ РІЗНОМАНІТНИМИ ВІДПОЧИНКОВИМИ ЗОНАМИ ДЛЯ ВСІХ ВІКОВИХ ГРУП.
ОБ’ЄМНО-ПРОСТОРОВІ ТА ПЛАНУВАЛЬНІ РІШЕННЯ
ПЛОЩА ПРОЕКТОВАНОГО ПАРКУ СКЛАДАЄ – 4,8 ГА ПАРК ІМ. Ф.ШИЛЛЕРА ЗНАХОДИТЬСЯ В ЦЕНТРАЛЬНІЙ ЧАСТИНІ МІСТА ЧЕРНІВЦІ, ТА Є МЕЖЕЮ ІСТОРИЧНОГО ЦЕНТРУ ТА РАЙОНУ «РОША».
РЕЛЬ’ЄФ ПАРКУ Є СКЛАДНИМ, ПЕРЕПАД ВИСОТИ СКЛАДАЄ 47М З НАХИЛОМ В ПІВДЕННО-ЗАХІДНОМУ НАПРЯМКУ. ВЗДОВЖ ЗАХІДНОЇ МЕЖІ ПАРКУ ПРОТІКАЄ РІЧКА КЛОКУЧКА. НЕЗВАЖАЮЧИ НА СТРІМКИЙ РЕЛЬ’ЄФ ПАРКУ ПОДЕКУДИ ПРИСУТНІ ПЛОСКІ ВІДКРИТІ ГАЛЯВИНИ.
ОСНОВНІ ФОКУСИ ПРИТЯГАННЯ РОЗТАШОВУЮТЬСЯ НА ПЕРЕСІЧЕННЯХ ПІШОХІДНИХ ПОТОКІВ. ВОНИ ЯВЛЯЮТЬ СОБОЮ ЗОНИ ДИТЯЧИХ ТА СПОРТИВНИХ МАЙДАНЧИКІВ, ПЛОЩІ ТА НАБЕРЕЖНІ. ІСНУЮЧА ДОРОГА, ЯКА ПЕРЕТИНАЄ ПАРК ВІД ВУЛ.КИЇВСЬКОЇ ЗГІДНО З ПРОЕКТНОЮ ПРОПОЗИЦІЄЮ ЗМІНЮЄТЬСЯ НА ПІШОХІДНУ З ОБМЕЖЕНИМ РУХОМ ТРАНСПОРТУ.
ВІДШТОВХУЮЧИСЬ ВІД ПРИРОДНИХ УМОВ ТЕРИТОРІЇ ОСНОВНІ ФУНКЦІОНАЛЬНІ ЗОНИ РОЗТАШОВАНО НА РІВНИХ ТА ВІДКРИТИХ ДІЛЯНКАХ ПАРКУ. ФУНКЦІОНАЛЬНІ ЗОНИ МОЖНА УМОВНО ОБ’ЄДНАТИ В ДВІ ГРУПИ: АКТИВНОГО ВІДПОЧИНКУ ТА РЕКРЕАЦІЙНА. ГРУПА АКТИВНОГО ВІДПОЧИНКУ ЗНАХОДИТЬСЯ У ПІВНІЧНІЙ ЧАСТИНІ ПАРКУ. ДО ГРУПИ АКТИВНОГО ВІДПОЧИНКУ НАЛЕЖИТЬ: МОТУЗКОВИЙ ПАРК, СТЕЖКА ЗДОРОВ’Я ТА ВЕЛОТРАСА. СТЕЖКА ЗДОРОВ’Я ТА ВЕЛОТРАСА В ЗИМОВИЙ ЧАС МОЖУТЬ ВИКОРИСТОВУВАТИСЬ ДЛЯ ПРОГУЛЯНОК НА ЛИЖАХ. РЕКРЕАЦІЙНА ГРУПА РОЗТАШОВУЄТЬСЯ В ЦЕНТРАЛЬНІЙ ЧАСТИНІ ПАРКУ ТА НАБЛИЖЕНА ДО ГОЛОВНОГО ВХОДУ З ВУЛ. КИЇВСЬКОЇ. ДО РЕКРЕАЦІЙНОЇ ГРУПИ ВХОДЯТЬ ТАКІ ЗОНИ: МИСТЕЦЬКА, ДИТЯЧА, СПОРТИВНА ТА ГОЛОВНА ПЛОЩА. РЕКРЕАЦІЙНА ЗОНА ПРОСТЯГАЄТЬСЯ ПО СХИЛУ ТА ЗАВЕРШУЄТЬСЯ АМФІТЕАТРОМ, ЩО РОЗТАШОВАНИЙ НА СТРІМКОМУ РЕЛЬ’ЄФІ. ОКРЕМО ТАКОЖ РОЗТАШОВАНІ: ГОСПОДАРСЬКА ЗОНА, ВБИРАЛЬНІ, ОГЛЯДОВИЙ МАЙДАНЧИК ТА ЗОНА ДЛЯ ВИГУЛУ СОБАК.
КОМПОЗИЦІЯ
В ОСНОВУ ПРОЕКТУ ЛЯГЛИ ЧОТИРИ КОМПОЗИЦІЙНІ ВІСІ. ЗАВДЯКИ НИМ СФОРМУВАЛИСЯ УНІКАЛЬНІ ПРОСТОРИ. КОМПОЗИЦІЙНІ ЛІНІЇ РОЗТАШОВАНО НА ОСНОВНИХ ПІДХОДАХ, З ЯКИХ ПЕРЕДБАЧЕНО НАЙКРАЩЕ СПОЛУЧЕННЯ. ОСНОВНА КОМПОЗИЦІЙНА ВІСЬ ПРОНИЗУЄ ПАРК ВІД ВУЛ. НЕЧУЯ-ЛЕВИЦЬКОГО ДО НАБЕРЕЖНОЇ ТА МОЖЕ МАТИ В ПЕРСПЕКТИВІ ПРОДОВЖЕННЯ В ПІВДЕННО-ЗАХІДНІЙ ЧАСТИНІ. ОГЛЯДОВИЙ МАЙДАНЧИК РОЗТАШОВУЄТЬСЯ ПО ВІСІ ВУЛИЦІ ЛИСЕНКА.
ТРАНСПОРТНО-ПІШОХІДНА СТРУКТУРА
ОСНОВНІ ПІДХОДИ В ПАРК ЗАЛИШЕНО НЕЗМІННИМИ ЗГІДНО ІЗ ІСНУЮЧОЮ СХЕМОЮ. СТВОРЕНО НОВІ ПІШОХІДНІ НАПРЯМКИ, ЯКІ РОЗРАХОВАНІ ЯК НА ПРОГУЛЯНКУ, ТАК І НА ТРАНЗИТНИЙ РУХ. НА ВХОДАХ В ПАРК РОЗТАШОВАНО МАЙДАНЧИКИ З ЕЛЕКТРОСКУТЕРАМИ ТА ВЕЛОСИПЕДАМИ. ОСНОВНІ ПІШОХІДНІ АРТЕРІЇ ПРОДУБЛЬОВАНО ВЕЛОДОРІЖКАМИ. ВЕЛОСИПЕДНИЙ РУХ ПАРКОМ Є РОЗВИНЕНИМ, ТА УТВОРЮЄ ЦІЛІСНУ КІЛЬЦЕВУ СТРУКТУРУ. ТРАНСПОРТНЕ СПОЛУЧЕННЯ ЗАЗНАЄ ЗМІН, ОСКІЛЬКИ ДОРОГА КОТРА ПРОНИЗУЄ ПАРК СТАЄ ПІШОХІДНОЮ ТА МАЄ ОБМЕЖЕНИЙ РУХ ТРАНСПОРТУ.
ОЗЕЛЕНЕННЯ
ІСНУЮЧІ ЗЕЛЕНІ НАСАДЖЕННЯ ЗАЛИШЕНО НЕЗМІННИМИ ТА ІНТЕГРОВАНО В ПРОЕКТОВАНУ КОНЦЕПЦІЮ. НА ДІЛЯНКАХ НАБЛИЖЕНИХ ДО ОСНОВНИХ ПІШОХІДНИХ ЗВ’ЯЗКІВ ТА ВІДПОЧИНКОВИХ ЗОН ПЕРЕДБАЧЕНО ДОДАТКОВЕ ОЗЕЛЕНЕННЯ, ТАКЕ ЯК: ДЕРЕВА, КУЩІ, КВІТИ ТА РІЗНОМАНІТНА ҐРУНТОПОКРИВНА ТРАВА. ДЕРЕВА ПЕРЕДБАЧЕНО НИЗЬКОРОСЛІ ШАРОВИДНІ З ВУЗЬКОЮ КРОНОЮ. В ОЗЕЛЕНЕННІ ТЕРИТОРІЇ ВИКОРИСТАНО ЗАСИПКУ РІЗНОФРАКЦІЙНОГО ГРАВІЮ ТА МУЛЬЧІ.